Dr. Ferit Fethi (DFF) Eğitim Sistemi

1995 yılından bugüne kadar 20 yıla aşkın tecrübe ve büyük bir memnuniyet ve keyif ile binlerce öğrenciyi TOEFL – IELTS sınavları için yetiştirdim ve yetiştirmekteyim. Bu yıllar içerisinde öğrencilerimizi hedefledikleri başarının zirvesine taşımak için ciddi ve oldukça verimli bir eğitim sistemi geliştirdim ve bugüne kadar bu sisteme uyum sağlayan ve bu sistem çerçevesinde ciddi çaba harcayan her öğrencimiz çok başarılı sonuçlar elde etmiştir. Her çıkan yeni sonuçları da gururla belgeler ve resimlerle bu platformda paylaşıyoruz. Bu sistemin amacı ve işleyişi hakkında bizlere gelen sevgili öğrencilerimizi yazılı ve sözlü olarak bilgilendirdiğimiz gibi bir de bu çerçevede sizlere gereken bilgileri sunuyoruz.

Eğitim Kimlere Yöneliktir

Bu sistem İngilizce bilgisi orta ve orta üstü olan kişilere ve TOEFL, IELTS, TOEIC, PTE sınavlarından belirli bir ‘skor’ almayı hedefleyen kişilere yönelik hizmet vermektedir. İngilizce bilgi ve beceri seviyesi daha düşük olan kişiler ise Pre-TOEFL, Pre-IELTS, Pre-TOEIC ve Pre-PTE programlarını tamamladıktan sonra esas programlarına başlayabilirler.

Eğitim Sisteminin Uygulanması

Bilindiği gibi bu sınavlar 4 temel bölümünden yani Reading, Listening, Speaking ve Writing bölümlerinden oluşmakta olduğundan dolayı eğitim sistemimiz bu bölümlere yönelik tamamen bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Bu sistemde geleneksel tahta kalem eğitim formatını kullanmak, yüzme öğrenmek isteyen insanlara tahta kalem ile yüzme öğretmek kadar anlamsız ve verimsizdir.

Eğitim Sisteminin Amacı

Her öğrenci farklı amaçlar için bize geldiğinden dolayı, eğitim sistemimizin amacı da tamamen o öğrenciye yönelik bir program hazırlayıp öğrenciyi hedeflediği başarıya doğru götürmektir.

Eğitimin Zamanı

Derslerimiz hafta içi her gün saat 10:00’da başlar ve akşam saat 21:30’a ve Hafta Sonu saat 10:00’da başlar akşam 18:00’e kadar aralıksız olarak sürer. Bu sistemde her öğrenci kendi programına istediği günde ve saatte katılabilir, ve bu süre aralığında istediği saatte başlayıp istediği saate de çıkabilir. Yalnız kursta öğrenci yoğunluğundan dolayı her öğrenci derse katılacak gününü ve saatini haftalık olarak eğitmenine bildirmek durumundadır.

Eğitimin İşleyişi

Bu sistemde, her öğrencimizi bireysel ve diğer öğrencilerden bağımsız bir şekilde sınavların 4 temel bölümüne yönelik çalıştırıyoruz ve bunu yaparken de gereken bilgi ve geribildirimi anında sağlıyoruz ve böylece öğrencimizin 4 temel becerisini geliştirip netice itibari ile yüksek puan almasını sağlıyoruz. Sistemin işleyişi NLP’nin temellerine dayandığından dolayı akıl ve mantık dolu bir sistemdir. Hedefli ve çalışkan öğrenciyi çok kısa bir sürede başarılı edebilecek formattadır.

Eğitimin Süresi

Öğrencilerimiz 100 saatlik bir paket programa kayıt olurlar.  Ancak, öğrencilerimize hiçbir kurumun ve hiçbir hocanın yapmadığı veya yapamadığı bir durumu sunuyoruz: EĞİTİMİMİZİN SÜRESİ SINIRSIZDIR. Bunun anlamı şudur: bir öğrencimizin ne kadar süre sonra Listening veya Speaking veya Writing becerileri istenilen düzeye geleceğini ve istediği puanı alabileceği kestirmek pek malum olmadığından dolayı öğrenciye süre sınırı koymuyoruz. Bu süre yüzlerce saat de olabilir. Öğrenci için kurs ancak öğrenci sınavına girip istediği puanı aldıktan sonra bitmiş olur.

Eğitim Sisteminin Öğrenciye Verdiği Değer

Sistemin tamamen kişiye özel bir program sunması ve kişin başarısına yönelik olması, öğrencinin istediği gün ve saatte ona eğitim sunma özelliğine sahip olması ve en önemlisi süresiz bir eğitim formatında hizmet vermesi öğrenciye verildiği en yüksek değerin göstergesidir.

Bu Sistemde Kimler Başarısız Olur?

Sisteme uyum sağlayamayan hocanın tahta kalem eşliğinde bütün sınıfa aynı dersi anlatmasını bekleyenler bu sistemden hiçbir sonuç alamazlar. Ayrıca, derslere düzenli katılamayanlar, çok aralıklı zamanlarda katılanlar (ayda bir gibi), verilen görevleri yerine getiremeyenler, hedefli ve konsantre çalışamayanlar, kısa süre sonra hedeflerinden vazgeçenler, eğitimlerini yarıda bırakanlar, yorulup pes edenler, kursta sınavı geçemediği halde gidip gerçek sınavlara giren öğrenciler gayet tabi bu sistemden başarılı olarak çıkamayacaklardır.

Eğitim Sisteminin Başarısı

20 yıllık eğitmenlik sürecinde binlerce öğrenciyi bu sistem ile sınavlara hazırladım. NLP’de olduğu gibi bu sistemde de hep aynı şeyi söylüyoruz: BAŞARISIZLIK YOK, SONUÇLAR VAR. Yani eğitim sistemimizde süre sınırı olmadığından dolayı öğrenci ile çalıştıktan sonra sürekli sınav yapıyoruz. Öğrenci istediği puanı kursta alabiliyorsa başarı garantisi ile sınava gönderiyoruz. Kursta istenilen sonuç çıkmıyorsa öğrenci ile sonuç çıkana kadar çalışıyoruz ve bu da sonunda başarı demek oluyor. Bu sistem sayesinde bugüne kadar binlerce 90 – 100 üzeri TOEFL ve 6.5 – 7.0 üzeri IELTS puanları alan öğrencilerimiz oldu. Bu sonuçların hepsi belgeler ve resimlerle arşivlerimizde mevcuttur. Yeni sonuçlar da çıkar çıkmaz sadece isimlerle değil, belgeli ve resimli olarak sosyal medyadan paylaşıyoruz. Unutmayın: BAŞARISIZLIK YOK, SONUÇLAR VAR.

Öğrenci için kurs ancak öğrenci sınavına girip istediği puanı aldıktan sonra bitmiş olur.

 

Sevgiler ve Saygılarımla,
Dr. Ferit Fethi

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Instagram